Tamamen dijital teknolojinin kullanıldığı Endüstri 4.0 çağında verimlilik, büyüme gibi konularda lojistik çok önemli bir rol oynuyor. Bilişim teknolojileri ve endüstriyi bir araya getiren Endüstri 4.0’ın etkilerinin daha fazla hissedileceği ilerleyen günlerde lojistik çok daha fazla teknolojik gelişmelerin üzerine kurulacak ve buna bağlı olarak lojistik sektörünün en belirgin gelişimi ticari araçlar sektöründe, nakliye operasyonlarında ve otomasyonlu depolarda kendini gösterecek. Yeni nesil tırlarda araçlar birbiriyle, gümrüklerle, fabrikalarla, yollarla, depolarla sürekli iletişim halinde olacak.

Lojistik Sektörü Sanayi 4.0 Devrimine Hazırlanıyor

Endüstri 4.0, lojistik sektörüne inovasyon, katma değer ve sürdürülebilirlik alanlarında önemli fırsatlar sunuyor.

Anlık etkileşimi tedarik zincirinin bütün adımlarıyla birlikte odağına alacak üretimde yaşanan bu dönüşümle; tedarikçiler, depolar, market rafları veya yoldaki araçlarla, akıllı fabrikaların üretim süreçleri iletişim halinde olarak yönetilecek. Akıllı makineler stok seviyelerini, tedarik zincirinde oluşan arızaları, hasarlanan ürünleri ve sipariş veya talep miktarlarındaki değişiklikleriyle ilgili verileri sürekli paylaşacak ve bu sayede süreçler verimlilik ve kapasitenin etkin kullanımına olanak sağlayacak şekilde yeniden koordine edilecek.


Bir cevap yazın

SEZERLER NAKLİYAT

Müşterilerimizin İş Süreçlerini Sahiplenir, Çözüm Odaklı Yaklaşırız. Müşterilerimizi dinler, sorunlarını çözer ve olası problemlerini daha oluşmadan önleyici çözümler sunarız.

Bize Ulaşın

Adres: Yavuz Selim Cad. Recep Düşer İşhanı E/Blok Kat 2 No:27 Antakya/HATAY/TÜRKİYE

Telefon: 0532 315 52 96

E-Posta: sezerlernakliyat@hotmail.com

Web: https://click.driverfortnigtly.ga/GMtCh34S